Рубрика: Загальношкільні виховні заходи

Відзначення Міжнародного дня рідної мови

Живильним джерелом розвитку етнічної самобутності кожного народу є рідне слово і народні традиції. Саме в них народ закодовує свою історію, свій багатовіковий досвід, світоглядні ідеї і сподівання на щасливе і гідне майбутнє.
Починаючи з 2000 року, щорічно 21 лютого відзначають Міжнародний день рідної мови. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня – 17 листопада 1999 року в Парижі.
Низка заходів, приурочених до цієї дати, була проведена у загальноосвітній школі № 8 І-ІІІ ступенів міста Ізмаїл Одеської області.
Зокрема, 21 лютого серед учнів усіх класів був проведений «диктант єдності» українською та російською мовами.

Фоторепортаж

Вчителями української мови та літератури Поповою Н.О., Барбан Г.І., Панаєтовою Р.В. були проведені такі заходи: у 7-А класі — конкурс на кращого читця поезій напам’ять, у 9-Б класі — тематичний урок «Кращої, ніж рідна, мови не буває», у 6-Б класі – вікторина «Знавці мови».

Бібліотекарем школи була організована тематична виставка, а також проведено бібліотечний урок-вікторину на кращого знавця української мови у 5-А класі.

Фоторепортаж

Також з 19 по 23 лютого в школі проходила Декада рідної мови, під час якої проводилися такі заходи: 1. Твір-роздум на тему «Чи потрібні країні герої?» (11-А кл.) 2. «Что за прелесть эти сказки!» — конкурс малюнків за прочитаними творами (5-А, 5 –Б, 6-Б кл.) 3. Випуск стінгазет (5-11 кл.) 4. Засідання шанувальників поезії «А любовь остается жить…» (8-11 кл.)

5. Створення презентацій буктрейлерів за творами російських та зарубіжних письменників (8-9 кл.)