Рубрика: Останні події, Патріотичне виховання, Участь у міських виховних заходах

Участь у військово-патріотичній грі «Джура»

28 квітня 2018 року на базі загальноосвітньої школи № 9 відбулися завершальні змагання військово-патріотичної гри «Джура», які були приурочені до 73-ої річниці перемоги над нацизмом. Учні  нашої школи у складі рою «Борці за волю імені Василя Стуса» також взяли  у ній участь.

Прибувши до 9 школи о 8 годині, учні 9 та 10 класів розпочали проходження етапу «Таборування», під час якого здійснили маркування, встановили намет, вогнище, смітник, доступ до води, розмістили прапор, таблички з назвою рою, їжі та інших підручних засобів.

У заданий час усі школи пішли на урочисте відкриття змагань, на якому були присутні заступник міського голови Баткілін С.Л., виконувач обов’язків начальника відділу освіти Ізмаїльської міської ради Волканецька Ж.М., головний спеціаліст відділу освіти Корольова Н.Д., освітяни міста (директори ЗНЗ, директор комунального позашкільного навчального закладу «Палац дітей та юнацтва», методисти палацу), військовослужбовці Ізмаїльського прикордонного загону, члени шкільних роїв. Найбільш хвилюючою частиною відкриття стало підведення підсумків проекту «Козацькими шляхами», адже наша школа здобула ІІІ місце! І та ІІ місця посіли ЗОШ № 10 та № 3 відповідно.

Після урочистого відкриття  юні захисники країни пішли на «Муштровий впоряд», проте у таборі залишився черговий. Далі джури розійшлися на різні етапи: «Стрільба із пневматичної зброї», «Надання першої долікарської допомоги «Рятівник»» та козацька забава «Перетягування воза».

«Пахне смачно», — чулося вже через перші 10 хвилин після початку приготування козацької страви куліша. Скуштувавши, суддівська колегія висловила свою думку щодо страви. Весь рій з нетерпінням чекав на обід, і, судячи з того, що виховникам нашого рою (вчителю предмета «Захист Вітчизни» Лійцу С.В. та педагогу-організатору Генчевій Н.А.) залишилося мало каші, можна з певністю стверджувати, що і каша, й інша приготовлена їжа були дуже смачними.

Після  відпочинку рій вирушив на етап «Смуга перешкод». Зав’язавши вузли, готували ноші та переносили пораненого, далі — долали заболочену місцевість по жердинах та по купинах, ходили по жердині, стрибали по колесах з піском, рухалися по-пластунськи через коридор з обмеженою висотою (підлаз) з транспортуванням умовно потерпілого на плащ-накидці, виконували вправу «Маятник» та фінальне завдання – рух на фініш гусячим кроком,  під час виконання якого наш рій не отримав жодного штрафного бала.

Після збору табору та переодягання у форму усі рої вирушили на підведення підсумків.

За підсумками змагань «бронзу» завоювала команда загальноосвітньої школи №6, «срібло» — команда Ізмаїльського політехнічного ліцею, а найкращою з усіх і володарем кубка стала команда школи №9. Вітаємо переможців!

Незважаючи на те, що день був дуже важким, ми залишилися задоволеними та сповненими позитивних емоцій. Неначе після важкого бою, усі вирушили додому, обговорюючи цей насичений різними враженнями день.

Д.Карапузова, член рою, учасник змагань

Фоторепортаж