Рубрика: Ними пишається школа, Останні події

Велоспорт – не просто хобі, це — життєвий еліксир

Змагання Юнацької велосипедної ліги сезону-2018 розпочалися ще у квітні – швидкісним міні-бреветом Ізмаїл-Кирнички-Ізмаїл.

На жаль, на той час, мій велосипед був у ремонті, тому не зміг взяти участь у першому старті, відповідно не отримав балів у особистий залік за звання ЧЕМПІОНА ЮВЛ-2018. Хороший виступ на черговому етапі ЮВЛ у неділю 6 травня  давав можливість заробити перші бали у особистий залік.

Міські велоперегони МОБІТЛОН та ЕЛІМІНАТОР «Загартовуй тіло й дух – допоможе велорух!» (ІІ етап Юнацької велосипедної ліги Ізмаїла-2018), присвячені роковинам Перемоги у Другій світовій війні.

Протягом квітня ми, учасники гуртків «Золоті колеса» та «Старт шосе», наполегливо тренувалися, готувалися перевершити свої минулорічні досягнення у складній дисципліні – веломобітлоні, яка складається з трьох дисциплін: велокрос з індивідуальним стартом, стрільба з пневматичної гвинтівки, біг на коротку дистанцію. Учасникам необхідно якнайшвидше подолати дистанцію велокросу, здійснити влучну стрільбу по цілях. Не потрапиш у ціль –  треба пробігти штрафне коло у 20 метрів. Після того – добігти до лінії фінішу, перетнути її, тримаючи поруч свій велосипед. Допускаються всі типи велосипедів. До участі у змаганнях з веломобітлону запрошувалися симпатики здорового способу життя, велоаматори та туристи: юнаки та юнки віком 13 років і старші (групи «Еліта», «Аматори», «Початківці»).

Суддівство здійснювалося бригадою суддів на чолі з Михаленко Н.П. – методистом ПДЮ, майстром спорту, чемпіонкою України з сучасного п’ятиборства, волонтером проекту «Дожени життя здорове: не пали – сідай на ровер!».

За півтора місяця до цих змагань організатори з ПДЮ проводили майстер-класи щодо дисциплін мобітлону для різних навчальних закладів міста. Здавалося, всі учасники в курсі змагальних тонкощів, але виявилося, що питання є. Організатори терпляче відповідали на десятки запитань, які часто дублювалися новоприбулими учасниками.

Траса була добре підготовленою, ідеально чистою. На місці старту майоріли державний та спортивний прапори.

На огляд траси перед стартом вирушило близько 30 учасників. Разом із юними учасниками на огляд траси виїхали й деякі батьки. Отже, популярність наших змагань зростає: раніше батьки ніколи не їздили на огляд траси перед стартом.

Патрульна поліція своєчасно перекрила трасу від автівок. Судді-волонтери Ірина Щукіна та Галина Ковальова зайняли свої місця на трасі. Почалося: головний суддя Наталія Михаленко дає старт першому учаснику – це я, минулорічний «бронзовий» призер ЮВЛ серед хлопців, представник ЗОШ№8!

Учасники стартували один за одним через хвилину. Траса велокросу проходила ґрунтовою дорогою по дамбі Лебяжого озера, що значно ускладнювало рух юних спортовців. Однак, декому з них вдалося утримати дуже високу швидкість на рівні 35 км/год. Вони й стали лідерами змагань.

На етапі стрільби найбільш вдало виступили Вадим Дубенко (СЗОШ№16), Іван Щербатюк (ІПЛ), Дмитро Тодоров (КМУ) та Олександр Константинов (ЗОШ№8). Вони з перших пострілів влучили у цілі, тому не бігли штрафних кіл, зберегли багато часу. Також переважна більшість нових учасників зі шкіл №1 та №9 відвідали попередні до змагань майстер-класи зі стрільби, тому несподівано для спортовців з категорії «Еліта» вправно відстрілялися та наблизилися по часу до лідерів. Втім, досвід та тренованість взяли гору і «елітівці» впевнено перемогли.

Сертифікати

Переможцями у своїх категоріях стали:
категорія «Еліта»
1 місце – Тодоров Дмитро
2 місцеКонстантинов Олександр
3 місце – Щербатюк Іван

категорія «Аматори»
1 місце – Дубенко Вадим
2 місце – Порвен Микита
3 місце – Онищенко Андрій

категорія «Початківці»
1 місце – Виговський Ростислав
2 місце – Кожурін Едуард
3 місце – Козак Богдан

категория «Еліта-юнки»
1 місце – Новак Владислава
2 місце – Кожуріна Діана
3 місце – Павлова Діана

категория «Аматори-юнки»
1 місце – Щукіна Софія
2 місце – Шайбекова Альміра
3 місце – Краснова Ганна

Одразу після закінчення мобітлону розпочалися змагання з елімінатора (велоперегонів на вибування: в наступне коло змагань виходить тільки переможець, в подальшому переможці змагаються між собою до виявлення трійки абсолютних переможців). У цьому виді велоперегонів велосипедисти змагались за особисту та командну першості.

Результати
категорія «Суперфінал»:
1 місце – Тодоров Дмитро
2 місцеКонстантинов Олександр
3 місце – Пискорський Владислав

категорія «Золоті колеса»:
1 місце – Осиновський Володимир
2 місце – Козак Богдан
3 місце – Новак Владислава

Командна першість:

1 місце – ЗОШ№4
2 місце – ЗОШ№9
3 місце – ІПЛ

У загальному заліку серед закладів освіти лідирують:
Палац дітей та юнацтва (поза конкурсом) – 411 балів;
ЗОШ№9 – 55 балів;
Політехнічний ліцей – 53бали;
ЗОШ№4 – 25 балів.

Переможці у всіх категоріях отримали сертифікати, де вказана кількість набраних ними балів за сумою змагань, а також місце, яке вони посіли.

Велосипедна Олімпіада-2018

Першого червня під час святкування Міжнародного дня захисту дітей переможці отримають відзнаки за змагання мобітлон та елімінатор в урочистій обстановці на площі перед Палацом дітей та юнацтва. Відзнаки вручатиме Чалий Дмитро Сергійович — голова Правління ПрАТ «Українське Дунайське Пароплавство», який допоміг у придбанні стартових номерів для учасників Юнацької велосипедної ліги Ізмаїла та відзнак для переможців.

Наступні змагання відбудуться 1 червня 2018 року, це буде велосипедна Олімпіада-2018 під патронатом міського Голови Ізмаїла. Будуть проведені такі велозаходи:

1) ВЕЛОПАРАД;

2) ВЕЛОЗМАГАННЯ:
— Елімінатор (перегони на вибування) угору особиста першість (200 м);
— Елімінатор угору командна першість (200 м);
— Командні перегони на 1 км (в команді має бути 3 учасники);
— Естафета команд на 500 м;
— Туристсько-фігурне водіння велосипеду (особиста першість):
вісімка, гойдалка, колія;
— Сюрпляс (стояння в колі, не торкаючись землі) особиста першість;
— Сюрпляс командна першість.

У змаганнях будуть розіграні:17 комплектів медалей, 3 великі кубки, 3 призові статуетки «Вікторія».

Змагання проводитимуться у старому центрі міста від пам’ятника морякам-дунайцям до вул.Дмитрівської при повному перекритті автомобільного руху.

Тренування для учасників ЮВЛ-2018 проходитимуть щосуботи та щонеділі з 10 години. Збір біля пам’ятника Тучкову. Телефон координатора ЮВЛ-2018 Ігоря Генійовича Сарвірова: 097-072-19-12.

Велоспорт став синонімом ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ. Велоспорт – не просто хобі,  це — життєвий еліксир, тому запрошую долучатися до наших велозаходів – ставати здоровішою людиною, цікаво та екологічно проводити свій вільний час.

Олександр КОНСТАНТИНОВ,

редактор спортивної
редакції «Хвилю тримай», учасник змагань
ЮВЛ-2016,2017,2018