Рубрика: Останні події, Семінари

Педагогічний марафон з нагоди відзначення 100-річчя від дня народження В.О.Сухомлинського «Виховання громадянина-патріота в системі ціннісних орієнтацій науково-педагогічної спадщини В. Сухомлинського:обмін досвідом»

10 жовтня 2018 року у школі відбувся педагогічний марафон  «Виховання громадянина-патріота в системі ціннісних орієнтацій науково-педагогічної спадщини В. Сухомлинського:обмін досвідом». Марафон був проведений в рамках регіонального освітнього форуму  «Педагогічні ідеї Василя Сухомлинського в  Новій українській школі», який розпочав свою роботу 05 жовтня на базі Ізмаїльського державного гуманітарного університету.

Названими заходами педагогічна спільнота нашого регіону вшанувала пам’ять Василя Сухомлинського – українського педагога, земляка, науковця, 100-річчя від дня народження якого у 2018 році відзначала українська та світова наука.

Під час марафону педагоги  презентували власний досвід творчого   впровадження провідних ідей науково-педагогічної спадщини Василя Сухомлинського в освітній процес.

Марафон складався з двох частин.

Під час першої частини учасники марафону відвідали 3 відкриті уроки: урок з української мови у 10 класі «Прикметник як частина мови: узагальнення та систематизація знань», який провела вчитель вищої категорії Філатова Г.В., урок позакласного читання в 5-Б класі на тему «Наши корни» (с использованием миниатюр В. Сухомлинского), проведений вчителем вищої категорії, вчителем-методистом Вєлєвою Н.І., та виховну годину у 5-А класі «Урок доброти» (за  творчістю В.Сухомлинського), проведений вчителем вищої категорії, старшим вчителем Поповою Н.О. та бібліотекарем школи Щербик В.М. Під час відвіданих уроків учасники марафону мали змогу ознайомилися із практичним застосуванням окремих ідей видатного педагога, зокрема спрямованих на духовне та моральне виховання учнів, на вироблення в них кращих рис патріота, духовно багатої та доброї людини, яка не забуває своє коріння та Батьківщину, поважно ставиться до членів родини та суспільства. Під час уроків був використаний багатий дидактичний матеріал із казок В. Сухомлинського, його висловів та порад.

Друга частина марафону проходила у форматі презентації власного досвіду роботи. Зокрема, свої наробки представили вчителі ІІ категорії Барбан Г.І. та Панаєтова Р.В., які зупинилися на висвітленні питання використання ідей В.Сухомлинського у роботі вчителів української мови та літератури. Вчитель вищої категорії, старший вчитель Супряга Н.В. поділилася досвідом тренінгової роботи з батьками в контексті ідей видатного педагога. Вчителі СЗОШ № 1 ім. О.В.Суворова вчитель вищої категорії Хомякова І.П. та вчитель Мігова Г.І. ознайомили з виховним заходом «Серце віддаю дітям», проведеним у школі під час декади до 100-річчя від дня народження В.Сухомлинського.

Вчитель трудового навчання Комарова М.Ф. організувала виставку дитячих поробок, а бібліотекарі школи Щербик В.М. та Генчева Н.А. підготували книжкову виставку «Серце, віддане дітям».

Під час обговорення та підведення підсумків марафону учасники дійшли висновку, що ідеї видатного українського педагога В.Сухомлинського залишаються актуальними і в наш час реформування та змін сучасної освіти. Також була підкреслена важливість та цінність проведеного заходу для діалогу між вчителями-практиками та обміну їхнім практичним досвідом.

У кінці марафону кожен учасник отримав іменний сертифікат.

За підсумками роботи педагогічного марафону планується видання електронного збірника матеріалів.

Фоторепортаж

Збірник матеріалів педагогічного марафону