Рубрика: Останні події, Семінари

Міський семінар-практикум «Впровадження інноваційних технологій в освітній процес»

Відповідно до річного плану роботи школи, у рамках  Методичного тижня 15 листопада 2018 року був проведений міський семінар-практикум «Впровадження інноваційних технологій в освітній процес».

Розпочала семінар директор школи О.В. Осмокєску, наголосивши, що інноваційна діяльність щодо впровадження нових педагогічних технологій значною мірою сприяє підвищенню ефективності освітнього процесу, застосуванню саме тих засобів, методів і прийомів розвитку, навчання та виховання дітей, які сприяють виконанню покладених  державою та суспільством  функцій. Саме з практичним втіленням інноваційних технологій в освітній процес школи присутні мали змогу ознайомитися на семінарі.

Зокрема, вчитель вищої категорії, вчитель-методист  Індриксон С.Б. провела iнтегрований урок з природознавства та математики у 4-В класі на тему «Населення Землі. Додавання і віднімання багатоцифрових чисел».  Світлана Борисівна продемонструвала практичне застосування принципів інтегрованого навчання, групової роботи, використання інтерактивної технології «Ажурна пилка» та елементів ейдетики. Під час уроку учні під керівництвом вчителя розв’язували задачі, в яких знаходили  населення різних міст України, практикували вміння називати, додавати та віднімати багатоцифрові числа, самостійно за допомогою «експертів домашніх груп» з’ясовували особливості людських рас. Зацікавило присутніх виконання учнями вправи «Листівки», під час якої учні за допомогою різних листівок утворювали асоціації до запропонованого вчителем ряду слів з метою його запам’ятовування. Усі учні продемонстрували вдале виконання завдання.

Фоторепортаж

Актуальній та важливій проблемі сучасної школи — кібербулінгу — присвятила свій урок вчитель вищої категорії, вчитель-методист Вихиліна Н.В. Інфоурок-тренінг з основ здоров’я в 8-Б класі мав на меті познайомити учнів з цим небезпечним явищем та навчити їх протидіяти йому. Зокрема, Наталя Василівна дуже докладно зупинилася на видах кіберагресії, з якими учні можуть зіткнутися при користуванні Інтернет-мережами,  на можливих причинах виникнення, на шляхах подолання цієї проблеми. Особливу увагу вчитель звернув на те, як не стати жертвою, як уміти себе захистити, як безпечно користуватися Інтернет-мережами та куди звертатися за допомогою у разі потрапляння в ситуацію цькування. Учні працювали в групах та самостійно визначали переваги та недоліки користування Інтернетом, визначали ознаки жертви та агресора, наводили асоціації до слів «булінг», «кібербулінг», знаходили міфічні та правдиві факти у запропонованих вчителем висловлюваннях, формулювали правила кібербезпеки та записували їх на символічній руці як пам’ятку для себе.

Фоторепортаж

Друга частина семінару була присвячена презентаціям власного досвіду з використання інноваційних технологій в освітньому процесі.

Вчитель вищої категорії, старший вчитель Супряга Н.В. ознайомила  з інтерактивними форми роботи з батьками, зокрема зупинилася на основних відмінностях між класичною та альтернативною схемою проведення батьківських зустрічей, поділилася власним досвідом організації та проведення різноманітних тренінгів, давши корисні практичні поради присутнім.

Не менш цікавим для учасників семінару був виступ вчителя ІІ категорії Іванової І.В., яка ознайомила з новітніми навчально-мультимедійними системами за предметами.

Вчитель вищої категорії Лійц С.В. поділився досвідом використання інноваційних технологій у виховному процесі — різноманітних екологічних конкурсах та змаганнях.

Фоторепортаж

Під час обговорення було відзначено  високий рівень підготовки семінару та використання вчителями школи інноваційних технологій в освітньому процесі.

Директор школи Осмокєску О.В. вручила кожному учаснику семінару сертифікат.

Фоторепортаж

Збірник матеріалів семінару