Рубрика: Навчальна робота, Останні події, Семінари

Методичний день

10 січня 2019 року пройшов Методичний день, у рамках якого було проведено два круглі столи та майстер-клас.

Під час роботи круглого столу для вчителів початкової школи «Реалізація інтегрованого підходу в початковій освіті в контексті Концепції Нової української школи» було обговорено основні положення впровадження інтегрованого навчання в освітній процес Нової української школи. Зокрема, з теоретичними аспектами інтеграції предметів «Природознавство», «Основи здоров’я», «Я у світі» в предмет «Я досліджую світ» ознайомила вчитель вищої категорії, вчитель-методист Індриксон С.Б. Вчитель вищої категорії Дем’яненко І.М. зупинилася на особливостях організації освітнього процесу через гру, а вчитель Крутієнко Т.В. охарактеризувала діяльнісний підхід в інтегрованому навчанні, а саме впровадження «Щоденних 5» та «Щоденних 3». Зазначені вчителі в жовтні-грудні 2018 року пройшли курси підвищення кваліфікації вчителів початкової школи, які набиратимуть перший клас в 2019-2020 н.р.
Далі роботу круглого столу продовжили вчителі, які викладають в 1 класах цього року: вчитель вищої категорії, вчитель-методист Михайленко О.П. докладно зупинилася на технологіях розвитку критичного мислення учнів, а вчитель вищої категорії, вчитель-методист Карась Г.Х. поділилася власним досвідом проведення ранкових зустрічей.
Під час роботи круглого столу для вчителів середньої та старшої школи «Формування міжпредметних компетенцій у процесі тематичного навчання в умовах Нової української школи» було обговорено проблему використання міжпредметних зв’язків при викладанні дисциплін природничого циклу. Зокрема, вчитель вищої категорії, старший вчитель Коколова О.Д. проаналізувала можливості використання міжпредметних зв’язків при викладанні фізики та разом з вчителем вищої категорії Осмокєску О.В. продемонструвала на прикладі турніру «Де логіка?» фізико-хімічні зв’язки. Вчитель вищої категорії Лійц С.В. поділився досвідом використання компетентностей учнів з інформатики на уроках біології, продемонструвавши власні проекти учнів, зроблені за допомогою програми Power Point.
Вчитель ІІ категорії Іванова І.В. провела з усіма присутніми майстер-клас «Power Point — це легко», під час якого ознайомила з основними технологічними прийомами роботи в програмі як ефективному інструменті в роботі сучасного вчителя. Під керівництвом Ірини Володимирівни кожен учасник майстер-класу зумів виробити практичні навички використання можливостей програми на своїх уроках.
Заступник директора з НВР Філатова Г.В. ознайомила присутніх з проектами «Положення про сертифікацію педагогічних працівників», наказів Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Положення про інституційну форму здобуття загальної середньої освіти», «Про затвердження Порядку проведення інституційного аудиту закладів загальної середньої освіти», «Про внесення змін до Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах», охарактеризувавши основні зміни, які запроваджуватимуться відповідно до вимог Закону України «Про освіту».