Рубрика: Останні події, Патріотичне виховання

Заходи до Міжнародного дня рідної мови

Живильним джерелом розвитку етнічної самобутності кожного народу є рідне слово і народні традиції. Саме в них народ закодовує свою історію, свій багатовіковий досвід, світоглядні ідеї і сподівання на щасливе і гідне майбутнє.
Починаючи з 2000 року, щорічно 21 лютого в Україні відзначають Міжнародний день рідної мови. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня – 17 листопада 1999 року в Парижі. Традиційно в цей день проводяться різноманітні заходи, спрямовані на підтримку мови як ознаки культурної приналежності особи.

У школі 18 лютого 2019 розпочалася Декада рідної мови, основні заходи якої були присвячені саме відзначенню Міжнародного дня рідної мови. Метою всіх проведених заходів було донести до учнів красу і багатство української мови;  формувати відчуття краси рідної мови; розвивати мовленнєві здібності учнів; збагачувати словниковий запас; виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.

Вчитель української мови Барбан Г.І. провела бесіду «День рідної мови у соціальних мережах» (5-Б клас), усний журнал «Шануймо мову нашого народу» (8-Б клас), круглий стіл «Мова — ім’я народу, візитівка нації» (9-А клас). Вчитель української мови Панаєтова Р.В. провела  класну годину, приурочену до Міжнародного дня рідної мови, «Мово моя, душа голосна України», разом з Барбан Г.І. — конкурс малюнків «Живи, прекрасна наша мово!» (5-А, 5-Б класи), урок захисту презентацій до Дня рідної мови (10-А, 11-А класи). Вчитель української мови Попова Н.О. провела гру «Наша мова — калинова» (8-А клас), «Веселкова наша мова» (6-А клас). Вчитель російської мови Вєлєва Н.І. провела акцію «Мой родной язык — это…» (5-9 класи), разом з вчителем російської мови Щербик В.М. провела конкурс на кращу казку про рідну мову  «Братец Язык и сестрица Мова». Також учні 5-9 класів написали диктанти українською та російською мовами. У бібліотеці була організована виставка  «Єдиний скарб у тебе – рідна мова» (Щербик В.М.).

9 лютого було розпочато загальношкільний флешмоб, основний меседж якого «Шануй рідну мову! Мову своєї родини, мову своєї Батьківщини!». Флешмоб  триватиме до 9 березня 2019 року, дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

Фоторепортаж 1

Фоторепортаж 2