Рубрика: Класні виховні заходи, Останні події, Патріотичне виховання

Перегляд фільму «Крути 1918»

У сучасних суспільно-політичних умовах, коли Україна ціною власного життя, зусиллями українських військових, добровольців, волонтерів виборює свободу і територіальну цілісність, пріоритетного значення набуває патріотичне виховання учнівської молоді та дітей на прикладах історії державотворення. Яскравий приклад тому — події, що відбувалися у 1918 році під Крутами. Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку – боронити її.

Традиційно  щороку 29 січня в навчальних закладах міста проводяться різноманітні тематичні заходи із відзначення цієї події. Цього року  відділом освіти Ізмаїльської міської ради був організований безкоштовний перегляд  учнями шкіл українського історичного фільму-екшену «Крути 1918». Це художній фільм за реальною історією бою на залізничній станції Крути взимку 1918-го року, коли  чотири сотні юнаків стали на боротьбу проти 4-тисячного добре озброєного війська…

18 одинадцятикласників школи долучилися до перегляду цього фільму. Переглянувши його, учні зрозуміли, що, попри багаторічні замовчування тих подій, не можна викреслити з людської пам’яті той великий та безсмертний подвиг юних студентів, що захищали українську державність, поклавши на її вівтар найцінніше – власне життя.

На основі вражень, отриманих від фільму, був створений колективний творчий проект, ідейними натхненниками якого стали Бондар Олександра та Карапузова Дар’я.

Відеопроект