Рубрика: Класні виховні заходи, Останні події, Патріотичне виховання

Відзначення 205-ої річниці від дня народження Т.Г.Шевченка

9 березня 2019 року Україна разом з усім світом відзначала 205-у річницю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. З нагоди відзначення ювілейної дати у школі з 04 по 20 березня були проведені різноманітні заходи. Зокрема, серед учнів 2-5 класів був проведений конкурс малюнків «Кобзар очима дітей», у шкільній бібліотеці була організована тематична виставка «Тарасові слова – душа народу», класні керівники 1–11 класів провели виховні бесіди «Великий син великого народу», «І чужому научайтесь, і свого не цурайтесь…», «Шевченківське слово і досить живе», «Він вчив любити Україну», «Щире слово Кобзаря» тощо.

Вчителі української мови та літератури також провели класні тематичні заходи. Так, вчитель Барбан Г.І.  на уроках української мови у 5-Б класі провела лiтературну годину «Вислови вiдомих людей, народнi прислiв’я та приказки про Т. Шевченка. Афоризми, крилатi вислови Т.Шевченка «. Для учнів 6-Б класу Ганна Іванівна організувала конкурс на кращий кросворд про життя та творчість поета. Учні 11-А класу долучилися до години спiлкування «Володар царства нацiонального духу й культури».

Учні 8-А класу під керівництвом вчителя Попової Н. О. підготували усний журнал з віртуальними сторінками. З метою вшанування пам’яті Т. Г. Шевченка, поглиблення знань про життєвий та творчий шлях Кобзаря Наталя Олександрівна провела в 6-А класі виховну годину «Сторінками Шевченкового шляху», під час якого учні дізналися про невідомі їм напрями літературної діяльності Кобзаря.

Вчитель Панаєтова Р.В. провела конкурс творів-роздумів «Досить було однієї людини, щоб урятувати цілу націю» (9 кл.).

З нагоди відзначення зазначеної ювілейної дати 14 березня серед команд учнів 10-11 класів вчителем Філатовою Г.В. була проведена філологічна інтелектуальна гра «Найрозумніший». Великий Кобзар є основоположником української літературної мови та нової української літератури, і  під час гри учні мали змогу довести, що вони є гідними нащадками свого геніального предка. У перервах між турами учні переглянули відеонарізку музичних композицій сучасних рок-гуртів на слова Кобзаря, а також кліп гурту «Хочу ЩЕ!» «Тополя» на текст Т. Шевченка. Учні з подивом слухали музичні твори, адже відкривали для себе нового Шевченка, актуального, модного, сучасного.

Також Ганна Володимирівна провела 19 березня 2019 року відкритий урок у 11-А класі на тему «Поема «Сон» (У всякого своя доля) Т. Г. Шевченка», під час якого учні опрацьовували зміст поеми, з’ясовували ідейне спрямування та особливості сатиричного викриття царського самодержавства в творі.

Незважаючи на те, що вже минуло 205 років від дня народження Т. Г. Шевченка, але його слово й сьогодні живе серед нас. Свідченням цього став конкурс читців «Вінок Шевченкові сплітаємо із віршів», проведений вчителями-філологами серед учнів 5-9 класів.

Також саме 9 березня, у день народження великого Кобзаря, був завершений розпочатий 9 лютого загальношкільний флешмоб «Шануй рідну мову! Мову своєї родини, мову своєї Батьківщини!», який був присвячений відзначенню Міжнародного дня рідної мови та 205-ої річниці від дня народження основоположника української літературної мови Тараса Григоровича Шевченка.

Фоторепортаж