Рубрика: Без рубрики, Останні події, Семінари

Участь у «Всеукраїнських педагогічних читаннях, присвячених 100-річчю вальдорфської педагогіки: «Педагогіка, спрямована у майбуття»

27 вересня 2019 року у місті Одеса відбулися Всеукраїнські педагогічні читання, присвячені 100-річчю вальдорфської педагогіки: «Педагогіка, спрямована у майбуття». Вчителі початкових класів Індриксон С.Б. та Михайленко О.П. за персональним запрошенням взяли активну участь в цьому святковому заході.
Перша частина насиченої програми відбулася у загальноосвітній вальдорфській школі «Ступені». Відкрила захід Мезенцева Олена Іванівна, молодший науковий співробітник відділу інновацій та стратегій розвитку освіти Інституту педагогіки НАПН України, член Міжнародної Ради Вальдорфської\Штайнер освіти «Гаазьке Коло» (Швейцарія),співголова Асоціації вальдорфських ініціатив в Україні. Також учасників привітала Лук’янченко Наталія Миколаївна, директор Одеського приватного НВК «Ступені». Після цього гості ознайомилися з презентацією практичних надбань школи: відвідали інтегрований урок, побачили, як проводиться евритмія у середній школі, були у захваті від ритмічної частини інтегрованого уроку у початковій школі. Всі учні школи грають на музичних інструментах, співають у хорі, добре володіють ритмікою. На майстер-класі гості шукали відповідь на питання «Чи не з хаосу народжується гармонія?».
Друга частина заходу відбулася у вальдорфській загальноосвітній школі «Астр». Перед гостями виступила Боделан Ольга Русланівна – директорка школи «Астр», кандидат психологічних наук. Вона ознайомила з перспективами школи. Гості насолодилися виступом учнів. На сцені виступало дуже багато дітей різного віку. Вони грали на музичних інструментах та співали, як янголи. Директорка провела екскурсію по школі. Гості побачили, як учні виробляють із глини справжній глиняний посуд, виготовляють із дерева дракари, мечі та будиночки для ельфів, малюють, як талановиті художники. Всі були у захваті від інтер’єру школи: різнокольорові стіни, стелі, багато рослин, виставки поробок, зошитів та картин учнів. Учні вальдорфських шкіл не мають підручників. Вони з першого класу ведуть великі зошити, без ліній, самі їх оформлюють, поміщають туди все, про що дізналися на уроках: малюнки, вірші, теоретичний матеріал, який вони не тільки запам’ятали, а й пережили, відчули, пропустили крізь себе. Так вони самі створюють власні підручники. Досвідчені вальдорфські вчителі провели майстер-класи, ознайомили учасників з деякими напрацюваннями.
Третя частина свята відбулася у КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради». Учасників заходу привітали: Лончак Олександр Анатолійович, директор Департаменту освіти і науки Одеської облдержадміністрації, ректор КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради», кандидат філософських наук Задорожна Любов Кирилівна, Сагач Галина Михайлівна, доктор педагогічних наук, доктор теології, доктор філософії, професор кафедри суспільно-гуманітарної освіти КЗВО «Одеської академії неперервної освіти Одеської обласної ради», академік 4-х Міжнародних академій.
Гості ознайомилися з перспективами та деякими проблемами вальдорфських шкіл Києва, Запоріжжя, Кривого Рогу.
Індриксон Світлана Борисівна та Михайленко Оксана Петрівна поділилися досвідом впровадження елементів вальдорфської педагогіки на своїх уроках та подякували працівникам школи «Ступені» за те, що протягом п’ятнадцяти років мають змогу вчитися у досвідчених вальдорфських педагогів. Адже Світлана Борисівна та Оксана Петрівна вчилися не лише в українських вальдорфських вчителів, а й у педагогів вальдорфських шкіл Німеччини.
Підсумки педагогічних читань підвела Мітюхіна Віра Петрівна, методист НМЛ розвитку освіти, кафедри освітньої політики КЗВО «Одеської академії неперервної освіти Одеської обласної ради».
Кожний учасник заходу отримав сертифікат та книгу «Педагогіка, спрямована у майбутнє», в якій вміщені статті учасників Всеукраїнських педагогічних читань, присвячених 100-річчю вальдорфської педагогіки, зокрема й стаття Індриксон С.Б. та Михайленко О.П. «»Дві школи – мета одна».
(С.Б.Індриксон)

Фоторепортаж