Рубрика: Оголошення

Освітній Хакатон

Освітній хакатон. Що це?

Це форма спільної роботи над рішенням певної проблеми. Сам формат бере початок з IT-сфери, і походить від двох слів: Hack (зламувати) та Marathon (марафон). На разі ідея інтенсивної роботи над проблемою в обмежений період часу поширилась і на інші сфери, в т.ч. і на освітню.

Яка головна мета Хакатону?

Ми переконані, що кожен з батьків, випускників, учнів та вчителів, кожен, хто досяг успіху в житті і професії, має ділитися своїм досвідом і натхненням з усією шкільною спільнотою.

Головна мета Хакатону – згуртування шкільної родини завдяки ефективній взаємодії, обговоренню трендів освіти і питань навчання амбітних підлітків, спільного проектування розвитку школи як місця навчання і дорослішання успішних людей.

Який результат Хакатону?

Школа – це простір постійних інтелектуальних пошуків для інноваційних рішень як сучасних освітніх проблем, так і конкретних практичних дій в інтересах конкретної дитини. Результатом спільної роботи шкільної родини стануть нові ідеї, проектні пропозиції щодо вдосконалення освітньої програми школи та розвитку  закладу.

Яка програма хакатону?

І. 18.11-28.11 2019 року – Підготовчий етап Хакатону:

З 18.11 – реєстрація учнів як «учителя на заміну».Школярі обирають урок, бажаний для проведення в День шкільного самоврядування, 29 листопада, узгоджують з учителем тему уроку, отримують методичні рекомендації, готують конспект тощо.

З 25.11 – реєстрація для батьків щодо проведення уроків в обраний день тижня 2 грудня (понеділок), 3 грудня (вівторок), 4  грудня (середа). Батьки знайомляться з розкладом занять, обирають урок, бажаний для проведення, узгоджують з вчителем тему уроку, отримують методичні рекомендації, готують конспект.

ІІ. 29 листопада — 6 грудня 2019 року Основний етап Хакатону

1) 29листопада – Перший етап обміну освітніми ролями: УЧНІ – ВЧИТЕЛІ ДЛЯ УЧНІВ

29 листопадау школі пройде День шкільного самоврядування. Учні, які зареєструвалися як учителі та співробітники, проводять уроки за розкладом, здійснюють керівництво школою (директор та адміністрація), допомагають в їдальні (без приготування їжі), здійснюють охорону закладу, працюють у медичному пункті, бібліотеці. Все відбувається у присутності вчителів, працівників школи за згодою батьків.

Після уроків учні проводять відкритий діалог з вчителями на тему: «ЛАМАЄМО СТЕРЕОТИПИ: урок, на який чекають діти!»

2) 2-4 грудня – Хакатон батьківський: другий етап обміну освітніми ролями БАТЬКИ – ВЧИТЕЛІ ДЛЯ УЧНІВ (урочний час)

Батьки, які виявили бажання і зареєструвалися, проводять уроки, позакласні заходи, працюють у медичному пункті, бібліотеці тощо. Все відбувається у присутності вчителів, працівників школи за попередньою реєстрацією батьків.

3) 2-4 грудня – Хакатон батьківський: Третій етап обміну освітніми ролями БАТЬКИ – ВЧИТЕЛІ (КОУЧІ) ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ (позаурочний час :1-4 класи – 13.30 – 14.30; 5-8 класи – 14.15-15.15; 9-11 класи – 15.10-16.10)

Батьки як майстер-тренери чи коучі проводять для вчителів за власною пропозицією майстер-класи, тренінги, практикуми на різноманітну тематику (ефективні комунікації з дітьми, профілактика професійного вигорання, сучасні засоби ІКТ, інтерактивні технології на уроках і в позаурочний час, цікаве дозвілля учнів і т.п.).

4) 5 грудня «Іду на заміну!/?»: учителі міняються з колегами тапроводять урок у чужому класі з метою обміну досвідом.

ІІІ. 6 грудня 2019 року 15.00 — ЗАКЛЮЧНИЙ ЕТАП освітнього хакатону –

підсумкова Батьківська конференція «Партнерство задля успіху дитини».

У програмі: майстер-клас для батьків «Як виховати успішного учня ? Лайфхаки від вчителя» (Супряга Н.В.)

Якщо Вас зацікавила ця інформація та Ви бажаєте взяти участь в Освітньому хакатоні, зареєструйтеся за посиланням:

Заповніть форму для реєстрації для участі в Освітньому хакатоні