Рубрика: Навчальна робота, Останні події, Семінари

Міський семінар бібліотекарів «Діти та Інтернет»

Сьогодні Інтернет — невід’ємна частина нашого життя. Але не всі його користувачі, особливо діти,  знають про небезпеки та ризики, які чатують на них в мережі. Тому міський семінар  бібліотекарів «Діти та Інтернет», проведений 19 листопада 2019 року на базі  школи, актуальний та на часі.

Відкрила семінар директорка школи Осмокєску О.В., яка наголосила, що у віртуальному просторі лише дорослі – батьки чи учителі – можуть подбати про інформаційну безпеку учнів та зменшити ризик їхнього перебування в Інтернеті.

Учні 6-А класу під керівництвом  бібліотекаря школи Щербик В.М. розіграли сценки, в яких продемонстрували своє бачення окресленої проблеми.

Вчитель вищої категорії, вчитель-методист Вихиліна Н.В.  провела відкритий урок  з основ здоров’я «Небезпечні ігри для дітей в соціальних групах смерті», під час якого звернула увагу  учнів на небезпеку світової мережі Інтернет та ознайомила їх з поняттям «соціальні групи смерті». Окремі учні повідомили про деякі, найбільш відомі,  небезпечні ігри для підлітків в соціальних групах смерті,  з’ясували їхню  суть та особливості. Велику увагу Наталія Василівна приділила формуванню в учнів навичок відповідальної безпечної поведінки в сучасному інформаційному просторі з метою забезпечення особистої безпеки, вихованню  свідомого ставлення до Інтернет-ресурсів.

Відкритий урок  з літератури на тему «Детство А.С.Пушкина», проведений вчителем вищої категорії, вчителем-методистом Вєлєвою Н.І., продемонстрував можливості використання Інтернет-ресурсів у навчальній діяльності.  Учні ознайомили з підготовленими вдома з використанням Інтернету  повідомленнями та презентаціями з теми уроку. Цікавим елементом була запропонована Наталею Іванівною гра «Чимборасо», під час якої необхідно було переходити за посиланнями у статті Вікіпедії для пошуку нової інформації.

Практичний психолог  Кутова А.В. провела з учасниками семінару заняття з елементами тренінгу «Безпечний Інтернет», під час якого  було з’ясовано позитивні та негативні сторони комп’ютерної та ігрової залежності, визначено рівень Інтернет-залежності учасників семінару. У кінці заняття в ході інтерактивної взаємодії було сформульовано основні профілактичні заходи з попередження серед підлітків комп’ютерної та ігрової залежності.

Бібліотекар школи Щербик В.М. ознайомила присутніх з історією створення соціальних мереж, а також продемонструвала відео, в якому учні 11 класу висловили своє бачення ризиків, які приховує Інтернет,  та того, як можна вберегтися від можливих загроз у всесвітній мережі.

Вчитель початкової школи Шаргородська О.В. виступила з доповіддю на тему «Консультативна робота з батьками щодо коректного використання інформаційно-комунікаційних технологій та мережі Інтернет у домашніх умовах при підготовці домашньої роботи», під час якої   ознайомила присутніх з результатами опитування батьків учнів 4-Б класу щодо використання Інтернет-ресурсів їхніми дітьми.

У заключній частині семінару бібліотекарі школи Щербик В.М. та Шаргородська О.В. ознайомили з буклетами «Правила для батьків,  які допоможуть захистити дитину від небезпек в Інтернеті» та «Посібники, рекомендовані МОН для використання батьками і педагогами у навчанні дітей безпечному користуванню Інтернетом».

Під час обговорення учасники підсумували отриману інформацію щодо безпечної поведінки дітей у віртуальному просторі, заходів захисту від негативного впливу на психічне і фізичне здоров’я учнів.

Фоторепортаж